Rochester Electronics MMSZ24ET1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
MMSZ24ET1
Description
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
MMSZ24ET1 PDF
Price is not available, please RFQ
MMSZ24ET1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):24 V
  • Tolerance:±5%
  • Power - Max:500 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):70 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 16.8 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C