Micro Commercial Components (MCC) BZT52B75JS-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Components (MCC)
Mfr. Part # :
BZT52B75JS-TP
Description
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323
DataSheet
BZT52B75JS-TP PDF
Price is not available, please RFQ
BZT52B75JS-TP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):75 V
  • Tolerance:±2%
  • Power - Max:200 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):250 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 56 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)