TSC (Taiwan Semiconductor) BZT52B33 RHG
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
BZT52B33 RHG
Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123F
DataSheet
BZT52B33 RHG PDF
Price is not available, please RFQ
BZT52B33 RHG Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):33 V
  • Tolerance:±2%
  • Power - Max:500 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:45 nA @ 23 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA
  • Operating Temperature:150°C (TJ)