Rochester Electronics BZX84W-C18F
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
BZX84W-C18F
Description
DIODE ZENER 18V 275MW SOT323
DataSheet
BZX84W-C18F PDF
Price is not available, please RFQ
BZX84W-C18F Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):18 V
  • Tolerance:±5%
  • Power - Max:275 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:-
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:150°C (TJ)