Panasonic DZ2711000L
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
DZ2711000L
Description
DIODE ZENER 11V 120MW SSSMINI2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
DZ2711000L PDF
Price is not available, please RFQ
DZ2711000L Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
  • Tolerance:±5%
  • Power - Max:120 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 8 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA