Vishay General Semiconductor – Diodes Division PLZ22D-G3/H
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Mfr. Part # :
PLZ22D-G3/H
Description
DIODE ZENER 22V 500MW DO219AC
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
PLZ22D-G3/H PDF
Price is not available, please RFQ
PLZ22D-G3/H Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):22 V
  • Tolerance:±3%
  • Power - Max:500 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:200 nA @ 17 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:150°C