Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) BZX84C11TS-7-F
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
BZX84C11TS-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 11V SOT363
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
BZX84C11TS-7-F PDF
Price is not available, please RFQ
BZX84C11TS-7-F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Configuration:3 Independent
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
  • Tolerance:±6%
  • Power - Max:200 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 8 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C