Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) AZ23C30-7
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
AZ23C30-7
Description
DIODE ZENER ARRAY 30V SOT23-3
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
AZ23C30-7 PDF
Price is not available, please RFQ
AZ23C30-7 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Configuration:1 Pair Common Anode
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):30 V
  • Tolerance:±5%
  • Power - Max:300 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:-
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C