STMicroelectronics BAT30FILM
Mfr. Part # :
BAT30FILM
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOT23-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
BAT30FILM PDF
Price is not available, please RFQ
BAT30FILM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
  • Current - Average Rectified (Io):300mA (DC)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:530 mV @ 300 mA
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 30 V
  • Capacitance @ Vr, F:22pF @ 0V, 1MHz
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package:SOT-23-3
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)