Wickmann / Littelfuse DSA300I45NA
Manufacturer :
Wickmann / Littelfuse
Mfr. Part # :
DSA300I45NA
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 300A SOT227B
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
DSA300I45NA PDF
Price is not available, please RFQ
DSA300I45NA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
  • Current - Average Rectified (Io):300A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:840 mV @ 300 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:3 mA @ 45 V
  • Capacitance @ Vr, F:16500pF @ 5V, 1MHz