Central Semiconductor CSHD10-45L TR13 PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CSHD10-45L TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CSHD10-45L TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CSHD10-45L TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
  • Current - Average Rectified (Io):10A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750 mV @ 10 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 45 V
  • Capacitance @ Vr, F:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
  • Supplier Device Package:DPAK
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C