Central Semiconductor CMPD2003 TR PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CMPD2003 TR PBFREE
Description
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CMPD2003 TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CMPD2003 TR PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
  • Current - Average Rectified (Io):200mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.25 V @ 200 mA
  • Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Reverse Recovery Time (trr):50 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 200 V
  • Capacitance @ Vr, F:5pF @ 0V, 1MHz
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package:SOT-23
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C