Central Semiconductor CTLSH15-30M364 TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
CTLSH15-30M364 TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 15A 3TLM
DataSheet
CTLSH15-30M364 TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CTLSH15-30M364 TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
  • Current - Average Rectified (Io):15A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:560 mV @ 15 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 30 V
  • Capacitance @ Vr, F:920pF @ 4V, 1MHz
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:3-SMD, Flat Lead
  • Supplier Device Package:TLM364
  • Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C