Central Semiconductor CFSH01-30L TR PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CFSH01-30L TR PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOD882
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CFSH01-30L TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CFSH01-30L TR PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
  • Current - Average Rectified (Io):100mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:370 mV @ 10 mA
  • Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:7 µA @ 10 V
  • Capacitance @ Vr, F:4pF @ 0V, 1MHz
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:SOD-882
  • Supplier Device Package:SOD-882
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 125°C