Central Semiconductor CSHD5-25L TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
CSHD5-25L TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 25V 5A DPAK
DataSheet
CSHD5-25L TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CSHD5-25L TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):25 V
  • Current - Average Rectified (Io):5A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:470 mV @ 5 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:500 µA @ 25 V
  • Supplier Device Package:DPAK
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C