Central Semiconductor CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMAFLAT
DataSheet
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CMSH3-150MFL TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
  • Current - Average Rectified (Io):3A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 3 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 150 V
  • Capacitance @ Vr, F:90pF @ 4V, 1MHz
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:DO-221AC, SMA Flat Leads
  • Supplier Device Package:SMAflat
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C