Central Semiconductor CSHD8-200 TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
CSHD8-200 TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 8A DPAK
DataSheet
CSHD8-200 TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CSHD8-200 TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
  • Current - Average Rectified (Io):8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 8 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 200 V
  • Supplier Device Package:DPAK
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C