IR (Infineon Technologies) BAS4006WE6327HTSA1
Manufacturer :
IR (Infineon Technologies)
Mfr. Part # :
BAS4006WE6327HTSA1
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323
DataSheet
BAS4006WE6327HTSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
BAS4006WE6327HTSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Diode Configuration:1 Pair Common Anode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):40 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):120mA (DC)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 40 mA
  • Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Reverse Recovery Time (trr):100 ps
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:1 µA @ 30 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)