STMicroelectronics BAS70-07P6FILM
Manufacturer :
STMicroelectronics
Mfr. Part # :
BAS70-07P6FILM
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT666
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BAS70-07P6FILM PDF
Price is not available, please RFQ
BAS70-07P6FILM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Diode Configuration:2 Independent
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):70 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):70mA (DC)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 15 mA
  • Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 70 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)