STMicroelectronics BAT30CFILM
Mfr. Part # :
BAT30CFILM
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BAT30CFILM PDF
Price is not available, please RFQ
BAT30CFILM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):300mA (DC)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:530 mV @ 300 mA
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 30 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)