TSC (Taiwan Semiconductor) MBRF30L120CTHC0G
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
MBRF30L120CTHC0G
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 120V ITO220AB
DataSheet
MBRF30L120CTHC0G PDF
Price is not available, please RFQ
MBRF30L120CTHC0G Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):120 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:950 mV @ 30 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:20 mA @ 120 V
  • Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C