Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) MBRF30100CT-LJ
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
MBRF30100CT-LJ
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MBRF30100CT-LJ PDF
Price is not available, please RFQ
MBRF30100CT-LJ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:840 mV @ 15 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):0 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 100 V
  • Operating Temperature - Junction:-50°C ~ 175°C