WeEn Semiconductors Co., Ltd BYV74W-400,127
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Mfr. Part # :
BYV74W-400,127
Description
DIODE ARRAY GP 400V 30A TO247-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BYV74W-400,127 PDF
Price is not available, please RFQ
BYV74W-400,127 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):400 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.36 V @ 30 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):60 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 400 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)