WeEn Semiconductors Co., Ltd BYQ42E-200Q
Mfr. Part # :
BYQ42E-200Q
Description
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO220AB
DataSheet
BYQ42E-200Q PDF
Price is not available, please RFQ
BYQ42E-200Q Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.05 V @ 15 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):25 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:20 µA @ 200 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)