Rochester Electronics BAV70E6433HTMA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
BAV70E6433HTMA1
Description
GENERAL PURPOSE HIGH SPEED SWITC
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BAV70E6433HTMA1 PDF
Price is not available, please RFQ
BAV70E6433HTMA1 Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):80 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200mA (DC)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.25 V @ 150 mA
  • Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Reverse Recovery Time (trr):4 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:150 nA @ 70 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C