WeEn Semiconductors Co., Ltd BYV34X-600,127
Mfr. Part # :
BYV34X-600,127
Description
DIODE ARRAY GP 600V 20A TO220-3
DataSheet
BYV34X-600,127 PDF
Price is not available, please RFQ
BYV34X-600,127 Tech Specifications
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):20A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.36 V @ 10 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):60 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 600 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)