SMC Diode Solutions MBRF30150CTR
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Mfr. Part # :
MBRF30150CTR
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V ITO220
DataSheet
MBRF30150CTR PDF
Price is not available, please RFQ
MBRF30150CTR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Anode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):-
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 15 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:1 mA @ 150 V
  • Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C