WeEn Semiconductors Co., Ltd WNS20S100CBJ
Mfr. Part # :
WNS20S100CBJ
Description
DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
DataSheet
WNS20S100CBJ PDF
Price is not available, please RFQ
WNS20S100CBJ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):10A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:950 mV @ 10 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 100 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)