STMicroelectronics STPS15L30CB-TR
Mfr. Part # :
STPS15L30CB-TR
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V DPAK
DataSheet
STPS15L30CB-TR PDF
Price is not available, please RFQ
STPS15L30CB-TR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):7.5A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480 mV @ 7.5 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:1 mA @ 30 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)