SMC Diode Solutions MBRF30100CTL
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Mfr. Part # :
MBRF30100CTL
Description
DIODE SCHOTTKY 100V ITO220AB
DataSheet
MBRF30100CTL PDF
Price is not available, please RFQ
MBRF30100CTL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):-
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:800 mV @ 15 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:1 mA @ 100 V
  • Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C