WeEn Semiconductors Co., Ltd BYQ28ED-200,118
Mfr. Part # :
BYQ28ED-200,118
Description
DIODE ARRAY GP 200V 10A DPAK
DataSheet
BYQ28ED-200,118 PDF
Price is not available, please RFQ
BYQ28ED-200,118 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):10A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.25 V @ 10 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):25 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 200 V
  • Operating Temperature - Junction:150°C (Max)