WeEn Semiconductors Co., Ltd BYV32EB-200PJ
Mfr. Part # :
BYV32EB-200PJ
Description
DIODE ARRAY GP 200V 20A D2PAK
DataSheet
BYV32EB-200PJ PDF
Price is not available, please RFQ
BYV32EB-200PJ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Diode Type:Standard
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
  • Current - Average Rectified (Io) (per Diode):20A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.15 V @ 20 A
  • Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Reverse Recovery Time (trr):25 ns
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 200 V
  • Operating Temperature - Junction:175°C (Max)