TSC (Taiwan Semiconductor) GBPC25005 T0G
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
GBPC25005 T0G
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A GBPC
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
GBPC25005 T0G PDF
Price is not available, please RFQ
GBPC25005 T0G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Diode Type:Single Phase
  • Technology:Standard
  • Voltage - Peak Reverse (Max):50 V
  • Current - Average Rectified (Io):25 A
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 12.5 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 50 V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)