STMicroelectronics ST1S06DEMOBO33
Mfr. Part # :
ST1S06DEMOBO33
Description
DEMO BOARD FOR ST1S06PM33R
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
ST1S06DEMOBO33 PDF
Price is not available, please RFQ
ST1S06DEMOBO33 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Main Purpose:DC/DC, Step Down
  • Outputs and Type:1, Non-Isolated
  • Power - Output:-
  • Voltage - Output:3.3V
  • Current - Output:1.5A
  • Voltage - Input:2.7V ~ 6V
  • Regulator Topology:Buck
  • Frequency - Switching:1.5MHz