Meftronics SPI-DCI-35V-50A-BB-NF-1
Manufacturer :
Meftronics
Mfr. Part # :
SPI-DCI-35V-50A-BB-NF-1
Description
H-BRIDGE MODULE
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
SPI-DCI-35V-50A-BB-NF-1 PDF
Price is not available, please RFQ
SPI-DCI-35V-50A-BB-NF-1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Power Management
  • Function:H-Bridge Driver (Internal FET)
  • Embedded:No
  • Utilized IC / Part:-
  • Primary Attributes:12V~36V, 50A, 875W, 150kHz