Cardinal Components CPPT4-LT56T
Mfr. Part # :
CPPT4-LT56T
Description
OSC PROG TTL 3.3V 100PPM EN/DS
Catalog
Programmable Oscillators
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CPPT4-LT56T PDF
Price is not available, please RFQ
CPPT4-LT56T Tech Specifications
  • Available Frequency Range:1 MHz ~ 100.0 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Stability (Total):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):25mA
  • Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)