Cardinal Components CPPLC4-HT56P
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CPPLC4-HT56P
Description
OSC PROG CMOS 5V 100PPM STBY
Catalog
Programmable Oscillators
DataSheet
CPPLC4-HT56P PDF
Price is not available, please RFQ
CPPLC4-HT56P Tech Specifications
  • Series:FIPO™ CPPL
  • Package:Tube
  • Part Status:Last Time Buy
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range:1 MHz ~ 133.0 MHz
  • Function:Standby
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:5V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Stability (Total):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):45mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
  • Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)