Epson SG-9101CA-C20SHDAC
Manufacturer :
Epson
Mfr. Part # :
SG-9101CA-C20SHDAC
Description
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Catalog
Programmable Oscillators
DataSheet
SG-9101CA-C20SHDAC PDF
Price is not available, please RFQ
SG-9101CA-C20SHDAC Tech Specifications
  • Series:SG-9101
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range:670 kHz ~ 20.0 MHz
  • Function:Standby
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.62V ~ 3.63V
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Stability (Total):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
  • Current - Supply (Max):-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)