NDK 2765E-16.666700MHZ
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
2765E-16.666700MHZ
Description
XTAL OSC XO 16.6667MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
2765E-16.666700MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
2765E-16.666700MHZ Tech Specifications
  • Series:2765E
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:16.6667 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):30mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)