NDK NT1612AB-50MHZ-END5348A
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NT1612AB-50MHZ-END5348A
Description
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
NT1612AB-50MHZ-END5348A PDF
Price is not available, please RFQ
NT1612AB-50MHZ-END5348A Tech Specifications
  • Series:NT1612AB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:50 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:-
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)