NDK NH14M09TA-10M-NSA3540E
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NH14M09TA-10M-NSA3540E
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
NH14M09TA-10M-NSA3540E PDF
Price is not available, please RFQ
NH14M09TA-10M-NSA3540E Tech Specifications
  • Series:NH14M09TA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:OCXO
  • Frequency:10 MHz
  • Function:-
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±10ppb
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.563" L x 0.370" W (14.30mm x 9.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)