ILSI ISM16-3363G-12.000MHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
ISM16-3363G-12.000MHZ
Description
1.6X1.2MM 4 PAD SMD OSC
Catalog
Oscillators
DataSheet
ISM16-3363G-12.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ISM16-3363G-12.000MHZ Tech Specifications
  • Series:ISM16
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:12 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)