NDK NV7050SF-122.88M-NSA3527A
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NV7050SF-122.88M-NSA3527A
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
NV7050SF-122.88M-NSA3527A PDF
Price is not available, please RFQ
NV7050SF-122.88M-NSA3527A Tech Specifications
  • Series:NV7050SF
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:VCXO
  • Frequency:122.88 MHz
  • Function:-
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):35mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)