Cardinal Components CPPT7L-A7BP-16.0TS
Mfr. Part # :
CPPT7L-A7BP-16.0TS
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ TTL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPPT7L-A7BP-16.0TS PDF
Price is not available, please RFQ
CPPT7L-A7BP-16.0TS Tech Specifications
  • Series:FIPO™ CPP
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:16 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):25mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)