Cardinal Components CPPC7L-A7BP-11.0592TS
Mfr. Part # :
CPPC7L-A7BP-11.0592TS
Description
XTAL OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
DataSheet
CPPC7L-A7BP-11.0592TS PDF
Price is not available, please RFQ
CPPC7L-A7BP-11.0592TS Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:11.0592 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):25mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)