Cardinal Components CPPFXC5Z-A7BD-1.7TS
Mfr. Part # :
CPPFXC5Z-A7BD-1.7TS
Description
XTAL OSC XO 1.7000MHZ CMOS SMD
DataSheet
CPPFXC5Z-A7BD-1.7TS PDF
Price is not available, please RFQ
CPPFXC5Z-A7BD-1.7TS Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:1.7 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:5V
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):45mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)