Cardinal Components CPPC5L-A5BR-108.0TS
Mfr. Part # :
CPPC5L-A5BR-108.0TS
Description
XTAL OSC XO 108.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
CPPC5L-A5BR-108.0TS PDF
Price is not available, please RFQ
CPPC5L-A5BR-108.0TS Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:108 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):25mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)