Cardinal Components CPPLC5L-A7BR-34.4064TS
Mfr. Part # :
CPPLC5L-A7BR-34.4064TS
Description
XTAL OSC XO 34.4064MHZ CMOS SMD
DataSheet
CPPLC5L-A7BR-34.4064TS PDF
Price is not available, please RFQ
CPPLC5L-A7BR-34.4064TS Tech Specifications
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:34.4064 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):25mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)