NDK NT5032BA-26M-NSC5118F
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NT5032BA-26M-NSC5118F
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
NT5032BA-26M-NSC5118F PDF
Price is not available, please RFQ
NT5032BA-26M-NSC5118F Tech Specifications
  • Series:NT5032BA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:TCXO
  • Frequency:26 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:-
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:10-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)