Roving Networks / Microchip Technology DSC1001CI1-032.7680
Mfr. Part # :
DSC1001CI1-032.7680
Description
MEMS OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
DSC1001CI1-032.7680 PDF
Price is not available, please RFQ
DSC1001CI1-032.7680 Tech Specifications
  • Series:DSC1001
  • Package:Tube
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:32.768 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):7.2mA
  • Ratings:AEC-Q100
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)